Zajęcia dla dzieci

Programy rozwojowe

SZKOLENIE

Oto JA Pudełko talentów dzieci 3-4 letnie

Program skierowany do najmłodszych dzieci pozwala im przede wszystkim poznać siebie. Czym jest radość, złość, smutek, strach i zazdrość? Jak je rozpoznać?

Zobacz szczegóły

Program skierowany do najmłodszych dzieci pozwala im przede wszystkim poznać siebie. Czym jest radość, złość, smutek, strach i zazdrość? Jak je rozpoznać? A jak sobie z nimi poradzić? Tego wszystkiego dzieci uczą się na zajęciach w naszym ośrodku. Uczestnicy, wraz ze Stworkiem JA, odkrywają swoje mocne strony, uczą się nazywać swoje uczucia oraz radzić sobie w trudnych sytuacjach, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu. Wierzymy, że trwały fundament, w przyszłości, będzie tylko procentował.

SZKOLENIE

Oto JA Podróż dzieci 5-6 letnie

Na dzieci czeka niezwykła podróż po krainie emocji. Towarzyszyć im będzie Stworek JA oraz Kropelki emocji, jednak to maluch jest głównym bohaterem!

Zobacz szczegóły

Na dzieci czeka niezwykła podróż po krainie emocji. Towarzyszyć im będzie Stworek JA oraz Kropelki emocji, jednak to maluch jest głównym bohaterem! Na zajęciach uczestnicy uczą się się samoświadomości, samoregulacji, pozytywnej komunikacji, współpracy oraz rozwiązywania konfliktów. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają na osiągnięcia “dojrzałości szkolnej” obejmującej rozwój umysłowy, fizyczny, emocjonalny i społeczny. Dzięki zajęciom maluch będzie w pełni gotowy na pierwszy dzień w szkole!

SZKOLENIE

Oto JA Liczy i eksperymentuje

Nawet co czwarte dziecko w wieku przedszkolnym jest uzdolnione matematycznie! Jednak już po 8 miesiącach nauki w pierwszej klasie radość z nauki, kreatywność i ciekawość gdzieś się gubią.

Zobacz szczegóły

Nawet co czwarte dziecko w wieku przedszkolnym jest uzdolnione matematycznie! Jednak już po 8 miesiącach nauki w pierwszej klasie radość z nauki, kreatywność i ciekawość gdzieś się gubią. Wcale nie musi tak być! Zajęcia opracowane przez Ewę Zajkowską pozwalają na wspieranie i rozwijanie matematycznych uzdolnień dzieci w taki sposób, żeby świat liczb i coraz bardziej skomplikowanych obliczeń nieustannie je fascynował. Jaka jest tajemnica sukcesu? To naturalna dziecięca ciekawość.

SZKOLENIE

JA czyli kto? JA - dzieci 7-8 letnie

Pierwszoklasiści, drugoklasiści muszą odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku wśród innych dzieci, nauczycieli, pań na stołówce i w szatni.

Zobacz szczegóły

Pierwszoklasiści, drugoklasiści muszą odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku wśród innych dzieci, nauczycieli, pań na stołówce i w szatni. Wiąże się to dla nich w wieloma, często niezrozumiałymi emocjami. “JA” uczy dzieci rozpoznawać, nazywać i zrozumieć to, co czują oraz w pełni tę emocjonalność zaakceptować. Dziecięca wrażliwość dotyczy głównie ich samych. Chcą być kochane, akceptowane, doceniane, dlatego tak ważne jest zbudowanie samoświadomości i stabilnego obrazu swojej osoby.

 

SZKOLENIE

JA czyli kto? TY - dzieci 9-11 letnie

Dzieci w wieku 9-11 lat szczególnie łatwo skrzywdzić i sprawić im przykrość. Ci wrażliwi, młodzi ludzie potrzebują akceptacji, aprobaty i zrozumienia ...

Zobacz szczegóły

Dzieci w wieku 9-11 lat szczególnie łatwo skrzywdzić i sprawić im przykrość. Ci wrażliwi, młodzi ludzie potrzebują akceptacji, aprobaty i zrozumienia, dlatego też program “TY” bazuje na rozwoju inteligencji emocjonalnej, nauce aktywnego słuchania, uwagi oraz empatii. Na zajęciach dzieci uczą się także radzenia sobie ze złością, stresem i działania na rzecz istotnych wartości – w tym równowagi w dbaniu o siebie i innych. Uczestnicy zajęć poznają także sposoby ułatwiające pracę na pozytywnych emocjach.